„Netflix“ pradėjo veiklą Lietuvoje

JAV interneto televizijos bendrovė „Netflix“ pradėjo teikti paslaugas 130 papildomų šalių, taip pat ir Lietuvoje.

Įmonės tinklapyje jau leidžiama registruotis bei žiūrėti „Netflix“ kuriamą ar transliuojamą turinį. Mėnesinis mokestis siekia nuo 7,99 Eur už įprastą iki 11,99 Eur už „Premium“ paketą. Pirmąjį mėnesį paslaugą leidžiama išbandyti nemokamai.

Praėjusių metų pabaigoje buvo pasirodžiusios žinios, jog „Netflix“ šiemet startuos Estijoje.
Tačiau kompanijos žingsnis daug platesnis: kaip rašo BBC, JAV technologijų parodos „CES 2016“ metu ji paskelbė pradedanti veiklą iš esmės visame pasaulyje – „Netflix“ pridėjo 130 šalių ir jos nebus galima matyti tik keliose – Kinijoje bei ten, kur veikia JAV sankcijos, – Šiaurės Korėjoje, Sirijoje ir Kryme.
Tuo pačiu, kaip Las Vegase paskelbė bendrovės vadovas Reedas Hastingsas, „Netflix“ keičia plėtros strategiją. Kaip rašo BBC, jei iki šiol ji teikdavo paslaugas tik šalyse, kuriose buvo pasiruošusi užsiimti rinkodara ir turinio lokalizacija, dabar to nebus. Todėl ir Lietuvoje nereikėtų tikėtis, jog „Netflix“ dubliuos ar teiks filmų ar serialų subtitrus, ką jau kalbėti apie specialiai mūsų šaliai kuriamą turinį.
„Nuo šiandien mes klausysimės ir mokysimės, palaipsniui pridedami daugiau kalbų, daugiau turinio ir daugiau būdų žmonėms naudotis „Netflix“, – sako p. Hastingsas bendrovės pranešime.
Dar vienas dalykas, kurio, panašu, bent kurį laiką „Netflix“ neteiks Lietuvoje – bene populiariausias interneto televizijos serialas „House of Cards“ (liet. „Kortų namelis“). Jo tarp mūsų šaliai siūlomo turinio nėra. Lietuva nėra išimtis – daugelyje Europos šalių „Netflix“ serialo nerodo, nes yra suteikusi išskirtines teises į jo transliaciją vietos televizijoms. Lietuvoje jį pernai pradėjo rodyti LNK grupei priklausanti BTV.

Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/informacines-technologijos-telekomunikacijos/2016/01/06/netflix-pradejo-veikla-lietuvoje#ixzz3ytogXD5c